MIC5156-3.3YM-TR
MIC5156-3.3YM-TR
In Stock: 0
Minimum Order: 625
VIEW PRODUCT
MIC5156-3.3YM by microchip technology
Image is representational - see mfr. specs
MIC5156-3.3YM
Microchip Technology
LDO Cntrlr REG Fixed 3.3V 8-Pin SOIC N Tube
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: MIC515633YM
Part No:
MIC5156-3.3YM
COO:
MY
ECCN:
EAR99
95
Package Type:
TUBE
Output Type:
Fixed8527
Mounting:
Surface Mount
Family:
MIC5156
Maximum Power Dissipation:
N/A
Operation Mode:
Linear8526
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Dimension:
4.93 x 3.94 x 1.488517mmmm
Maximum Output Current:
N/ A
Maximum Supply Current:
10 mA
Input Voltage:
3 to 36 V