ATS-49-R-20.000MHZ by mtron
Image is representational - see mfr. specs
ATS-49-R-20.000MHZ
Mtron
Crystal 20MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin HC-49/US Thru-Hole
DESCRIPTION
Search Keywords: ATS49R20000MHZ
Part No:
ATS-49-R-20.000MHZ
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Standard Frequency:
20 MHz
Load Capacitance:
18 pF
Frequency Tolerance:
±30 ppm
Operating Temperature:
-10 to 70 °C