ATS-49-R-7.3728MHZ
MtronCrystal 7.3728MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 100Ohm 2-Pin HC-49/US Thru-Hole
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Crystal 7.3728MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 100Ohm 2-Pin HC-49/US Thru-Hole
Search Keywords: ATS49R73728MHZ
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Mtron
Part No:
ATS-49-R-7.3728MHZ
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1000
Package Type:
Bulk
Standard Frequency:
7.3728 MHz
Load Capacitance:
18 pF
Frequency Tolerance:
±30 ppm
Supplier Package:
HC-49/US
Operating Temperature:
-10 to 70 °C