MH12FDD-R-7.372800
MtronOscillator XO 7.3728MHz ±500ppm 50pF HCMOS/TTL 55% 5V 4-Pin DIP Module Thru-Hole
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Oscillator XO 7.3728MHz ±500ppm 50pF HCMOS/TTL 55% 5V 4-Pin DIP Module Thru-Hole
Search Keywords: MH12FDDR7372800
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Mtron
Part No:
MH12FDD-R-7.372800
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
Supplier Standard Pack:
1
Type:
Crystal Oscillator
Mounting:
Through Hole
Supplier Package:
DIP Module
Pin Count:
4
Load Capacitance:
50 pF
Operating Temperature:
0 to 70 °C