BU-2929-M-39-0
Mueller ElectricBlack Unshrouded Banana Plug on Both Ends 39" 18G Silicone
RoHS Non-Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Black Unshrouded Banana Plug on Both Ends 39" 18G Silicone
Search Keywords: BU2929M390
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Mueller Electric
Part No:
BU-2929-M-39-0
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Maximum Current Rating:
20 A
Connector Type:
1POS Banana to 1POS Banana