11938MB-B4N-EA-00 by nmb technologies corporation
Image is representational - see mfr. specs
11938MB-B4N-EA-00
NMB Technologies Corporation
Tubeaxial Fan - 240VAC - Square 119mm L x 119mm H - Ball Bearing - 102.4 CFM (2.87m³/min) - 41.0dB - 13 W - 2900 RPM - 2 Terminals. ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The 11938MB-B4N-EA-00 from NMB TECHNOLOGIES CORPORATION is square tubeaxial fan with ball bearing and 2 terminals. This fan has 240VAC voltage rating, 102.4 CFM (2.87m³/min) air flow, 41.0dB noise, 13W power and 2900 RPM speed. Dimensions of this fan are: 119mm L x 119mm H x 38.00mm W. Operating temperature range is from 14 to 158°F (-10 to 70°C).