12FR100E by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
12FR100E
Ohmite
Res Wirewound 0.1 Ohm 1% 2W Silicone AXL
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 12FR100E
Supplier:
Ohmite
Part No:
12FR100E
COO:
MX
ECCN:
EAR99
10
Package Type:
BULK
Termination Style:
Axial
Power Rating:
2 W
Resistance Value:
100 mOhm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
N/A
Operating Temperature:
-55 to 275 °C
Packaging:
N/A
Dimension:
10.6 x 2.4 mm