13FR030E by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
13FR030E
Ohmite
Res Wirewound 0.03 Ohm 1% 3W Silicone AXL
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 13FR030E
Supplier:
Ohmite
Part No:
13FR030E
COO:
MX
ECCN:
EAR99
10
Package Type:
BULK
Termination Style:
Axial
Power Rating:
3 W
Resistance Value:
30 MOhm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
N/A
Operating Temperature:
-55 to 275 °C
Packaging:
N/A
Dimension:
14.5 x 5.2 mm