AS12J1002ET by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
AS12J1002ET
Ohmite
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: AS12J1002ET
Supplier:
Ohmite
Part No:
AS12J1002ET
COO:
TH
ECCN:
EAR99
5000
Package Type:
REEL
Resistance Value:
10 KOhm
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Tolerance:
5 %
Case Size:
1206
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C