B12J1K5E by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
B12J1K5E
Ohmite
Res Wirewound 1.5K Ohm 5% 12W ±260ppm/°C Vitreous Enamel AXL
DESCRIPTION
Search Keywords: B12J1K5E
Part No:
B12J1K5E
Power Rating:
12 W
Resistance Value:
1.5 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±260 ppm/°C
Dimension:
44.45 x 7.94 mm