B12J250E by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
B12J250E
Ohmite
Res Wirewound 250 Ohm 5% 12W ±260ppm/°C Vitreous Enamel AXL
RoHS Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: B12J250E
Supplier:
Ohmite
Part No:
B12J250E
COO:
MX
ECCN:
EAR99
25
Package Type:
BOX
Termination Style:
Axial
Power Rating:
12 W
Resistance Value:
250 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±260 ppm/°C
Operating Temperature:
N/A
Packaging:
N/A
Dimension:
44.45 x 7.94 mm