CS3FR050E by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
CS3FR050E
Ohmite
Res Wirewound 0.05 Ohm 1% 3W Molded RDL
RoHS Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: CS3FR050E
Supplier:
Ohmite
Part No:
CS3FR050E
COO:
AT
ECCN:
EAR99
5
Package Type:
BOX
Termination Style:
Radial
Power Rating:
3 W
Resistance Value:
50 mOhm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
N/A
Operating Temperature:
-55 to 150 °C
Packaging:
N/A
Dimension:
21.7 x 5.35 x 16.4 mm