D225K10KE by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
D225K10KE
Ohmite
Resistor, Wirewound - Vit. Enamel - Radial Lugs - 225W -A (+/-) 260ppm/AC - 10K Ohms
RoHS Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: D225K10KE
Supplier:
Ohmite
Part No:
D225K10KE
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
BOX
Technology:
Wirewound
Case Style:
Vitreous Enamel
Mounting:
Bolt-On
Power Rating:
225 W
Termination Style:
Radial Lug
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±260 ppm/°C