D225K1K0E
D225K1K0E
In Stock: 58
Minimum Order: 1
VIEW PRODUCT
D225K1K0 by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
D225K1K0
Ohmite
Resistor, Wirewound - Vit. Enamel - Radial Lugs - 225W -A (+/-) 260ppm/AC - 1K Ohms
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: D225K1K0
Part No:
D225K1K0
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
Power Rating:
225 W
Resistance Value:
1 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±260 ppm/°C