HVC0603T5004FET by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
HVC0603T5004FET
Ohmite
Res Thick Film 0603 5M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: HVC0603T5004FET
Supplier:
Ohmite
Part No:
HVC0603T5004FET
COO:
DE
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
REEL
Resistance Value:
5 mOhm
Power Rating:
0.1 (1/10) W
Tolerance:
1 %
Case Size:
0603
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C