L100J500E
L100J500E
In Stock: 273
Minimum Order: 5
VIEW PRODUCT
L100J500 by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
L100J500
Ohmite
Res Wirewound 500 Ohm 5% 100W ±260ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: L100J500
Part No:
L100J500
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
Power Rating:
100 W
Resistance Value:
500 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±260 ppm/°C