L12J2K7E
OhmiteRes Wirewound 2.7K Ohm 5% 12W ±260ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Res Wirewound 2.7K Ohm 5% 12W ±260ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
Search Keywords: L12J2K7E
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Ohmite
Part No:
L12J2K7E
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
MX
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Package Type:
BOX
Technology:
Wirewound
Case Style:
Vitreous Enamel
Mounting:
Bolt-On
Power Rating:
12 W
Termination Style:
Radial Lug
Resistance Value:
2.7 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±260 ppm/°C