L175J1K0E by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
L175J1K0E
Ohmite
Res Wirewound 1K Ohm 5% 175W ±260ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
RoHS Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: L175J1K0E
Supplier:
Ohmite
Part No:
L175J1K0E
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
BOX
Technology:
Wirewound
Case Style:
Vitreous Enamel
Mounting:
Bolt-On
Power Rating:
175 W
Termination Style:
Radial Lug
Resistance Value:
1 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±260 ppm/°C