L225J150E
L225J150E
In Stock: 173
Minimum Order: 1
VIEW PRODUCT
L225J150 by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
L225J150
Ohmite
Res Wirewound 150 Ohm 5% 225W ±260ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
RoHS Non-Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: L225J150
Supplier:
Ohmite
Part No:
L225J150
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
BOX
Technology:
Wirewound
Case Style:
Vitreous Enamel
Mounting:
Bolt-On
Power Rating:
225 W
Termination Style:
Radial Lug
Resistance Value:
150 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±260 ppm/°C