MOX-F-025003FE by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
MOX-F-025003FE
Ohmite
Res Thick Film 500K Ohm 1% 25W ±25/±50ppm/°C Varnish RDL Lug Bolt-On
RoHS Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: MOXF025003FE
Part No:
MOX-F-025003FE
COO:
MX
ECCN:
EAR99
5
Package Type:
BOX
Technology:
Thick Film
Case Style:
Varnish
Mounting:
Bolt-On
Power Rating:
25 W
Termination Style:
Radial Lug
Resistance Value:
500 KOhm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±25,±50 ppm/°C