MOX-G-012003FE by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
MOX-G-012003FE
Ohmite
Res Thick Film 200K Ohm 1% 40W ±25/±50ppm/°C Varnish Bolt-On
DESCRIPTION
Search Keywords: MOXG012003FE
Part No:
MOX-G-012003FE
EAR99
1
Technology:
Thick Film
Case Style:
Varnish
Mounting:
Bolt-On
Power Rating:
40 W
Resistance Value:
200 KOhm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±25,±50 ppm/°C