TCH35P1K50JE by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
TCH35P1K50JE
Ohmite
Res Thick Film 1.5K Ohm 5% 35W ±50ppm/°C Molded TO-220 RDL
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: TCH35P1K50JE
Supplier:
Ohmite
Part No:
TCH35P1K50JE
COO:
AT
ECCN:
EAR99
30
Package Type:
TUBE
Termination Style:
Radial
Power Rating:
35 W
Resistance Value:
1.5 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±50 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 175 °C
Packaging:
N/A
Dimension:
10.41 x 4.82 x 15 mm
Terminal Pitch:
5.33 mm