WFH330L150JE by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
WFH330L150JE
Ohmite
Res Wirewound 150 Ohm 5% 330W 50ppm/°C to 150ppm/°C Aluminum Housed Solder Lug Flange Mount
RoHS Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: WFH330L150JE
Supplier:
Ohmite
Part No:
WFH330L150JE
COO:
PL
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
BOX
Technology:
Wirewound
Case Style:
Aluminum Housed
Mounting:
Flange Mount
Power Rating:
330 W
Termination Style:
Solder
Resistance Value:
150 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
50 to 150 ppm/°C