3CRH-50270 by okaya electric
Image is representational - see mfr. specs
3CRH-50270
Okaya Electric
Spark Quenchers - 3Ph - 0.47 µF - 27 Ohm ...
DESCRIPTION
The 3CRH-50270 is a spark quencher, with following features: 500VAC rating for application in high voltage phase control; flexible wire leads with external mounting tab; 6 and 10 watt non-inductive, high pulse resistor. Mostly used in 500VAC line automatic machines and office appliances. Capacitance is 0.47 µF. Resistance is 27 Ohm.