C7NP2J473K by okaya electric
Image is representational - see mfr. specs
C7NP2J473K
Okaya Electric
Cap Film 0.047uF 630V PP 10% (17 X 6.5 X 13.5mm) Radial 15mm 85°C
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: C7NP2J473K
Supplier:
Okaya Electric
Part No:
C7NP2J473K
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1
Dielectric:
PP
Voltage:
630 VDC
Capacitance Value:
0.047 uF
Tolerance:
10 %
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
Radial
Size:
17 x 6.5 x 13.5 mm