CRE-20151 by okaya electric
Image is representational - see mfr. specs
CRE-20151
Okaya Electric
Cap 0.2uF 150 Ohm 250VAC 20% 30% 1R/1C
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: CRE20151
Supplier:
Okaya Electric
Part No:
CRE-20151
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1
Lead Diameter:
N/A
Capacitance Value:
0.2 uF
Failure Rate:
N/R
Dimension:
23mm x 22mm x 26 mm
Capacitance Tolerance:
20 %