SUP-EK10-ER-6 by okaya electric
Image is representational - see mfr. specs
SUP-EK10-ER-6
Okaya Electric
Noise Filter - 10A - 1mA -1.0 VAC
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The SUP-EK10-ER-6 is a noise filter used for information processing devices, office appliances, various control systems… Rated current is 10A, maximum leakage current is 1mA. Test voltage is 2500 VAC (60Hz) for 60 sec. Maximum voltage drop is 1.0 VAC.
Search Keywords: SUPEK10ER6
Supplier:
Okaya Electric
Part No:
SUP-EK10-ER-6
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1
Mounting:
Flange Mount
Maximum Voltage Rating:
250 VAC
Maximum Current Rating:
10 A
Operating Frequency:
50,60 Hz
Operating Temperature:
-25 to 50 °C
Termination Style:
Screw
Dimension:
60mm x 100mm x 53.1 mm