F3ET2018450 by omron automation
Image is representational - see mfr. specs
F3ET2018450
Omron Automation
Light Curtains 24V
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Light Curtains 24V
Search Keywords: F3ET2018450
Supplier:
Omron Automation
Part No:
F3ET2018450
COO:
NL
ECCN:
EAR99
1
Number of Beams:
24
Maximum Response time:
4 ms
Light Source:
Infrared
Type:
Light Curtain
Terminal Type:
Connector
Output Type:
PNP/NPN
Dimension:
549 x 48 x 37 mm
Mounting:
Screw
Operating Temperature:
-10 to 55 °C
Sensing Distance Range:
0 to 15 m
Protective Height:
450 mm
Typical Operating Supply Voltage:
24 VDC