H7CZL8AC100240 by omron automation
Image is representational - see mfr. specs
H7CZL8AC100240
Omron Automation
Counter - Preset - LCD Black Characters - Plug In 8 Pin (Octal) - 100 to 240VAC - Panel Mount.
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
The H7CZL8AC100240 is easy to use and easy to read digital counter with character height of 10 mm for better readability. Operation is simplified by the Up Key for each digit. Power supply circuit and input circuits are isolated inside the counter.