LY2NCRAC110120 by omron automation
Image is representational - see mfr. specs
LY2NCRAC110120
Omron Automation
Power Relay 110/120VAC 10A DPDT(28x21.5x59.4)mm Socket
DESCRIPTION
Search Keywords: LY2NCRAC110120
Part No:
LY2NCRAC110120
COO:
JP
AC Coil Voltage:
110,120 V
Maximum Current Rating:
10 A
Mounting:
Socket
Led Indicator:
Yes
Operating Temperature:
-25 to 55 °C
Coil Resistance:
4.43 KOhm