MY302DC24 by omron automation
Image is representational - see mfr. specs
MY302DC24
Omron Automation
Miniature Power Relays
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Miniature Power Relays
Search Keywords: MY302DC24
Supplier:
Omron Automation
Part No:
MY302DC24
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
3PDT
Maximum Current Rating:
5 A
Mounting:
Socket
Termination Style:
Solder
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
No
Operating Temperature:
-55 to 70 °C
Coil Resistance:
636 Ohm
IN STOCK: 4
Ships today, if you order in
Buy all 4 in-stock or the regular minimum order quantity of 5