G5PZ1AEDC24BYOMZ by omron electronics
Image is representational - see mfr. specs
G5PZ1AEDC24BYOMZ
Omron Electronics
General Purpose Relay - SPST-NO (1 Form A) - 22.1mA 24VDC Coil - 20A Contact Rating - 250VAC Max Switching
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION