G9ED-1-B-AQ-DC12 by omron electronics
Image is representational - see mfr. specs
G9ED-1-B-AQ-DC12
Omron Electronics
Electromechanical Relay SPST-NO 150A 12VDC 36Ohm Flange Mount
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: G9ED1BAQDC12
Supplier:
Omron Electronics
Part No:
G9ED-1-B-AQ-DC12
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
12 V