MC78L12ABDR2G
onsemiLinear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 12.0 V; TJ = -40°C to +125°C
DESCRIPTION
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 12.0 V; TJ = -40°C to +125°C