NXH160T120L2Q1SG
onsemiPower Integrated Module (PIM), IGBT 1200 V, 160 A and 650 V, 100 A Solder pins
RoHS Compliant
Tray Packaging
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Power Integrated Module (PIM), IGBT 1200 V, 160 A and 650 V, 100 A Solder pins