NXH40T120L3Q1PG by onsemi
NXH40T120L3Q1PG
onsemi
Power Integrated Module (PIM), 3-channel T-Type NPC 1200 V, 40 A IGBT, 650 V, 25 A IGBT Press-fit pins
RoHS Non-Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION