OA109AP-11-2TB by orion fans
Image is representational - see mfr. specs
OA109AP-11-2TB
Orion Fans
AC Fan - 120 x 120 x 38mm - 115VAC - 11W - 2300 RPM - 71 CFM - 35dB - Terminals - Ball Bearing
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: OA109AP112TB
Supplier:
Orion Fans
Part No:
OA109AP-11-2TB
COO:
TW
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
Bulk
Category:
AC Fan
Dimension:
119.5 x 119.5 x 38.5 mm
Voltage Rating:
115 V
Power Rating:
11 W
Maximum Airflow:
71 CFM
Noise Level:
35 dB
Special Features:
None
Termination:
Terminal
Housing Material:
DieCast Aluminum
Operating Temperature:
-20 to 80 °C