OA254AP-22-1TB by orion fans
Image is representational - see mfr. specs
OA254AP-22-1TB
Orion Fans
FAN AC 254MM,10" 230V BALL, 547cfm ...
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The ORION FANS OA254AP-22-1TB is a powerful AC fan measuring 254mm (10 inches) with a voltage of 230V and ball bearings for durability. This high-performance fan provides a strong airflow of 547 cubic feet per minute, making it an ideal cooling solution for various applications. Ideal for industrial and commercial use, this fan is reliable and high quality.
Search Keywords: OA254AP221TB
Supplier:
Orion Fans
Part No:
OA254AP-22-1TB
COO:
TW
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
Bulk
Category:
AC Fan
Dimension:
254mm dia x 89 mm
Voltage Rating:
230 V
Power Rating:
35 W
Maximum Airflow:
547CFM
Noise Level:
55 dB
Special Features:
None
Termination:
Terminals
Housing Material:
Die-Cast Aluminum
Operating Temperature:
-20 to 80 °C