OD4020-12HSS by orion fans
Image is representational - see mfr. specs
OD4020-12HSS
Orion Fans
FAN DC 40X20 12V Sealed Sleeve 9cfm
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: OD402012HSS
Supplier:
Orion Fans
Part No:
OD4020-12HSS
COO:
TW
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
Bulk
Category:
DC Fan
Dimension:
40 x 40 x 20 mm
Voltage Rating:
12 V
Power Rating:
1.2 W
Maximum Airflow:
9 CFM
Noise Level:
32 dB
Special Features:
None
Termination:
Lead Wires
Housing Material:
Plastic
Operating Temperature:
-10 to 70 °C