OD5015-12HB by orion fans
Image is representational - see mfr. specs
OD5015-12HB
Orion Fans
FAN DC 50X15, 12V BALL, 14cfm ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The ORION FANS OD5015-12HB is a compact yet powerful DC fan, measuring 50mm x 15mm. It operates at 12V and features ball bearings for increased durability and longevity. With an airflow of 14 cubic feet per minute (cfm), this fan is a reliable cooling solution for small electronic devices and tight spaces.