1204-26G00B2A
Oupiin America IncIDC Socket 26pin 1.27x1.27mm
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
IDC Socket 26pin 1.27x1.27mm
Search Keywords: 120426G00B2A
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Oupiin America Inc
Part No:
1204-26G00B2A
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
TW
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Type:
IDC Connector
Number of Contacts:
26
Pitch:
1.27 mm
Mounting:
Cable Mount
Termination Method:
IDT
Maximum Voltage Rating:
N/A
Maximum Current Rating:
0.5 A
Dimension:
20.71mm x 4mm x 5 mm
Operating Temperature:
-40 to 105 °C