5203-32TDN by oupiin america inc
5203-32TDN
Oupiin America Inc
P.L.C.C. Socket - S.M.D. Type - 32 Pin - Tin Plated - Without Post
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
The 5203-32TDN is a P.L.C.C. socket, S.M.D type, hight 4.46mm (0.176"). Rating current is 1A. Made of high-temp plastic (PPS).