5203-52TS by oupiin america inc
5203-52TS
Oupiin America Inc
P.L.C.C. Socket - 52 Pin - Tin Plated - PPS
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
The 5203-52TS is a P.L.C.C. socket, hight 7.7mm. Rating current is 1A. Made of high-temp plastic (PPS).