DSP1-DC24V-F
DSP1-DC24V-F
In Stock: 0
Minimum Order: 50
VIEW PRODUCT
DSP1-DC24V by panasonic electronic components
Image is representational - see mfr. specs
DSP1-DC24V
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 24VDC 1.92KOhm 5A SPST-NO/SPST-NC (20.2x11x10.5)mm THT Power Relay
RoHS Non-Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: DSP1DC24V
Part No:
DSP1-DC24V
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
50
Package Type:
Bulk
Relay Construction:
Non-Latching
DC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
SPST-NO,SPST-NC
Maximum Current Rating:
5 A
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
Operating Temperature:
-40 to 65 °C
Coil Resistance:
1.92 KOhm