HP2-TM-AC24V by panasonic electronic components
Image is representational - see mfr. specs
HP2-TM-AC24V
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 24VAC 10A DPDT (58x24.7x52.3)mm Flange Power Relay
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: HP2TMAC24V
Supplier:
Part No:
HP2-TM-AC24V
COO:
JP
ECCN:
EAR99
20
Package Type:
Bulk
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
24 V
DC Coil Voltage:
N/A
Contact Arrangement:
DPDT
Maximum Current Rating:
10 A
Mounting:
Flange Mount
Termination Style:
Quick Connect
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
No
Operating Temperature:
-50 to 40 °C
Coil Resistance:
N/A
Life Cycle:
Discontinued
  This product is discontinued, but still in stock
IN STOCK: 1
Ships today, if you order in
Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 2