JS1AE-12V by panasonic electronic components
Image is representational - see mfr. specs
JS1AE-12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 5DCA/10ACA SPST-NO (( 22mm 16mm 16.4mm)) Through Hole
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: JS1AE12V
Supplier:
Part No:
JS1AE-12V
COO:
TH
ECCN:
EAR99
1
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
12 V
Contact Arrangement:
SPST-NO
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
No
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Coil Resistance:
400 Ohm