NC4EBD-DC24V
Panasonic Electronic ComponentsPower Relay 24VDC 5DC/2AAC 4PDT(38.9x11.2x27.8)mm Socket
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Power Relay 24VDC 5DC/2AAC 4PDT(38.9x11.2x27.8)mm Socket
Search Keywords: NC4EBDDC24V
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Panasonic Electronic Components
Part No:
NC4EBD-DC24V
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
JP
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
20
Relay Construction:
Non-Latching10725
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
4PDT10703
Mounting:
Socket10716
Termination Style:
Solder
Push to Test Button:
No10724
Led Indicator:
No10708
Operating Temperature:
-40 to 55 °C
Coil Resistance:
800 Ohm