TQ2SS-4.5V by panasonic electronic components
Image is representational - see mfr. specs
TQ2SS-4.5V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 4.5VDC 2A DPDT(14x9.3x7.5)mm SMD
DESCRIPTION
Search Keywords: TQ2SS45V
Part No:
TQ2SS-4.5V
EAR99
50
Relay Construction:
Non-Latching
DC Coil Voltage:
4.5 V
Contact Arrangement:
DPDT
Maximum Current Rating:
2 A
Mounting:
Surface Mount
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Dimension:
14 x 9.3 x 7.5 mm
Termination Style:
Gull Wing
Coil Current:
31 mA