JW2SN-DC24V by panasonic electronic components
Image is representational - see mfr. specs
JW2SN-DC24V
Panasonic Electronic Components
General Purpose Relay - JW Series - Power - Non Latching - DPDT - 24 VDC - 5 A. ...
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: JW2SNDC24V
Part No:
JW2SN-DC24V
DC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
DPDT
Maximum Current Rating:
5 A
Operating Temperature:
-40 to 60 °C
Coil Resistance:
1.1 KOhm