10SVP56M by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
10SVP56M
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 56uF 10VDC 20% (6.3 X 5.9mm) SMD 0.045 Ohm 1700mA 2000h 105°C T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 10SVP56M
Supplier:
Panasonic
Part No:
10SVP56M
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Reel
Equivalent Series Resistance:
0.045 Ohm
Dimension:
5.9 x 6.3mm mm
Capacitance Value:
56 uF